Idą Święta - Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy IDĄ ŚWIĘTA odbędzie się w dniach 1 grudnia – 22 grudnia 2017 r. na Placu Wolności.

Tegoroczni wystawcy Jarmarku Bożonarodzeniowego IDĄ ŚWIĘTA 2017 to:

1. FHU SERY Z ISTEBNEJ I KONIAKOWA, Koniaków - sery regionalne produkowane w Istebnej, oscypki, bryndza, bunc, oscypki z grilla podawane na ciepło.
2. FHU ATUT „WĘDZARNIA ZŁOTNICKA”, Poznań - wędliny naturalnie wędzone, wyroby na ciepło, swojskie wędliny, kaszanka.
3. NIEPOŁOMICKI BARTNIK, Drwinia - miody pszczele, świeczki i figurki woskowe, płytki pszczele  – produkcja własna.
4. PPHU „ARES”, Ruda Śląska - wino o smakach korzennych, malinowym i rumowym, czekolada na gorąco, herbata po góralsku, jabłkowy cydr zimowy z cynamonem. Ponadto naczynia ceramiczne do serwowania grzańca, dzbanki, kubki, podgrzewacze.
5. MEGA FUN, Czekanów - świeże owoce w czekoladzie: banany, jabłka, kiwi, truskawki, winogrona, pianki
w pełni zdrowe, naturalne.
6. ATELIER ARTYSTYCZNE,  Zabrze – ozdoby choinkowe, świeczniki ręcznie malowane, kartki świąteczne, ręcznie robiona biżuteria, ozdoby do domu.
7. SWOJSKIE JAJA, Zabrze - jaja ściółkowe, z wolnego wybiegu, ekologiczne, przepiórcze, makarony, ciastka.
8. WITA KRZYSZTOF, Orzesze - czapki, szaliki, rękawiczki damskie, męskie i dziecięce, kapcie góralskie.
9. TALAR, Zabrze - ryby wędzone, marynowane, sałatki rybne, a w ostatnim tygodniu jarmarku żywe karpie.
10. MEGA KRÓWKI, ŻELKI, Węgrów - krówki ręcznie robione, żelki.
11. FABIAN AND CARMEN, Katowice - zabawki pluszowe, interaktywne, drewniane, kreatywne.
12. FHU SOLARNIA, Ornontowice - placki ziemniaczane, placki po węgiersku, placki po hawajsku, spirale ziemniaczane w ziołach, ziemniaki pieczone, bigos staropolski, krokiety z barszczem.
13. WYDAWNICTWO DAWNY ŚLĄSK, Katowice - reprodukcje przedwojennych pocztówek, kalendarze, albumy, książki, kartki świąteczne, biżuteria z węgla.
14. BAKALIOWO, Zabrze - stoisko z bakaliami: figi, śliwki, morele, jabłka,  mak, suszone grzyby, susz na kompot.
15. WYPIEKI ŚWIĄTECZNE, Świętochłowice - pierniki świąteczne, babki, makowce, serniki, strucle, ciastka na wagę.
16. LEJDIS, Sosnowiec - bochny chleba tradycyjnego, żytniego, graham, orkiszowego,  pajda chleba ze smalcem
i ogórkiem.
17. BALONIK, Zabrze - ozdoby bożonarodzeniowe, bombki, stroiki  świąteczne, lampki choinkowe różnego rodzaju wewnętrzne i zewnętrzne.
18. VEKTOR, Gliwice - tradycyjne wyroby wędliniarskie, sery korycińskie, chleb dojrzewający pełnoziarnisty.
19. BALONIK, Zabrze - ozdoby bożonarodzeniowe, bombki, stroiki  świąteczne, lampki choinkowe różnego rodzaju wewnętrzne i zewnętrzne.
20. VEKTOR, Gliwice - tradycyjne wyroby wędliniarskie, sery korycińskie, chleb dojrzewający pełnoziarnisty.

Prowadzona będzie również sprzedaż sztucznych choinek - duży wybór świerków białych i srebrnych, jodła pospolita i kaukaska, sosna.
Informujemy, że sprzedaż żywych choinek prowadzona będzie w dniach 16-24.12.2017 r.

Więcej informacji:

e-mail: zcrp@um.zabrze.pl

tel. 32-273-97-79

Dokument Typ Rozmiar
Plakat_Ida_Swieta_2017 .jpg 3 (MB)
Regulamin_Jarmarku_Swiatecznego_Zabrze_2017r. .docx 29 (kB)
KARTA_ZGLOSZENIA_Jarmark_2017 .docx 19 (kB)

Subscription action