Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Wielka Brytania

Podstawowe informacje o Wielkiej Brytanii -> https://uk.trade.gov.pl/pl/o-kraju/1664,brytyjski-elementarz.html Wielka Brytania od wielu lat należy do dziesięciu najważniejszych partnerów handlowych Polski. Zgodnie z danymi HM Revenue & Customs, Polska zajęła w grudniu 2013 r. 22. pozycję wśród największych odbiorców towarów z Wielkiej Brytanii (łączna wartość eksportu z Wielkiej Brytanii do Polski – ok. 3,89 mld GBP w okresie roku do grudnia 2013 r.) Szczególne miejsce w polskim eksporcie do Wielkiej Brytanii zajmuje sektor rolno-spożywczy, którego wartość w dalszym ciągu rośnie. Wieloletnia tradycja oraz doskonała jakość produkcji przyczyniła sie do dynamicznego rozwoju sektora meblarskiego w Polsce, a obecność producentów sektora na rynku brytyjskim oraz prowadzone działania promocyjne zwiększyły rozpoznawalność polskich mebli na rynku brytyjskim.Wielka Brytania posiada znaczący potencjał w sektorze tworzyw sztucznych przetwarzając blisko 5 mln ton rocznie. Wartość samego przemysłu plastikowego wynosi 18 mld GBP. Roczny eksport szacowany jest na 4.6 mld GBP. Przy rosnącym zapotrzebowaniu na plastik w Wielkiej Brytanii, należy wskazać znaczące możliwości rozwoju polskich firm specjalizujących się w wytwarzaniu oraz jego przetwarzaniu.

 Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Londynie w ramach swoich obowiązków wspiera przedsiębiorstwa polskie w działaniach promocyjnych na terytorium Wielkiej Brytanii. Pomoc WPHI jest nieodpłatna i dotyczy m.in. organizacji seminariów promocyjnych firm zainteresowanych wejściem na rynek brytyjski oraz organizacji spotkań partnerskich umożliwiających kojarzenie grup partnerów biznesowych. Szczegóły na stronie -> https://uk.trade.gov.pl/pl/uslugi-wphi/1680,uslugi-wphi.html
Istnieje również możliwość opublikowania oferty polskiej firmy na stronie internetowej WPHI w Londynie w zakładce Business Opportunities. W tym celu należy przesłać na adres WPHI materiały informacyjne w wersji elektronicznej, w języku angielskim.
Link do strony -> https://uk.trade.gov.pl/pl/uslugi-wphi/1680,uslugi-wphi.html

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Londynie (WPHI Londyn) obejmuje swoją działalnością obszar całego Zjednoczonego Królestwa (ZK). WPHI Londyn jest jednostką administracji państwowej podporządkowaną organizacyjnie i finansowaną przez Ministerstwo Gospodarki.
Bezpośrednia działalność WPHI na rzecz polskich podmiotów gospodarczych polega na udzielaniu wszechstronnej pomocy w zakresie nawiązywania kontaktów gospodarczych z firmami brytyjskimi.

Plan działalności promocyjnej w 2016 r. -> https://uk.trade.gov.pl/pl/wphi/plan-dzialalnosci-promocyjnej/171545,plan-dzialalnosci-promocyjnej-w-2015-roku.html

Targi w wielkiej Brytanii

Poniżej linki do stron, gdzie znajdują się niezbędne informacje na temat wszystkich targów odbywających się na terenie Wielkiej Brytanii.

http://www.exhibitions.co.uk/find-an-event

http://www.thenec.co.uk/whatson/

http://www.excel-london.co.uk/

http://www.olympia.co.uk/whatson

http://www.eco.co.uk/events/


 

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: