Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Włochy

Gospodarka Włoch -> https://roma.trade.gov.pl/

Polska jako partner handlowy Włoch od wielu lat zajmuje podobną pozycję: 11 miejsce wśród odbiorców włoskich produktów z 2,4% udziałem w całości eksportu oraz 14 pozycję pod względem importu z 1,8% udziałem. Jak wynika z polskiej bazy INSIGOS w 2013 r. Włochy były VI partnerem w zakresie polskiego eksportu (4,3% udział) i V pod względem polskiego importu (5,2% udział).

Tradycyjnie, struktura wymiany towarowej polsko-włoskiej pozostaje bez zmian. Do najczęściej importowanych produktów należą: maszyny i urządzenia, środki transportu, metale i produkty metalurgiczne oraz wyroby chemiczne. Z kolei najczęściej eksportujemy środki transportu, wyroby spożywcze, napoje i tytoń oraz metale i produkty metalurgiczne. Taka charakterystyka wymiany towarowej może być uzasadniona w dużym stopniu działalnością w Polsce największych włoskich producentów z branży samochodowej oraz metalurgicznej.

Zapraszamy polskie firmy zainteresowane eksportem swoich towarów i usług do Włoch oraz współpracą z włoskimi przedsiębiorcami do zarejestrowania się w nowej bazie danych B2B.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza -> www.b2bitaliapolonia.com, który przetłumaczymy na język włoski a ofertę firmy zamieścimy we włoskojęzycznej wersji bazy. Dane będą udostępnione włoskim agentom handlowym, firmom, organizacjom gospodarczym, zrzeszeniom branżowym oraz instytucjom wsparcia biznesu.  

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oferty handlowe - baza danych B2B Italia - Polonia
Zapraszamy polskie firmy zainteresowane eksportem swoich towarów i usług do Włoch oraz współpracą z włoskimi przedsiębiorcami do zarejestrowania się w nowej bazie danych B2B.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza (www.b2bitaliapolonia.com), który przetłumaczymy na język włoski a ofertę firmy zamieścimy we włoskojęzycznej wersji bazy. Dane będą udostępnione włoskim agentom handlowym, firmom, organizacjom gospodarczym, zrzeszeniom branżowym oraz instytucjom wsparcia biznesu.
 

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: