Hubertus 2018

13 października na Kąpielisku Leśnym w Maciejowie odbędzie się HUBERTUS. Wydarzenie przygotowywane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Jeździecki Maciejówka MOSIR Zabrze zostało objęte patronatem honorowym Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydent Zabrza. Tradycyjne podsumowanie sezonu jeździeckiego połączone będzie z Piknikiem Rodzinnym. Wstęp jest bezpłatny.

Podczas Hubertusa organizowane będą konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Miasto Zabrze, organizatorów oraz partnerów wydarzenia. Wygrać będzie można m.in. auto marki Skoda na weekend. Uczestnicy będą mogli korzystać z wielu atrakcji m.in. bezpłatnych „dmuchańców” i brać udział w konkursach „Szukanie liska”, „Rzut podkową”, „Rzut patelnią”, „Konkurs łuczniczy”.
Program:
12.00 Otwarcie
12.30 I gonitwa o Puchar Prezydent Miasta Zabrze (kategoria juniorzy)
13.30 Szukanie liska – zabawa dla najmłodszych
13.45 Konkurs rzutu podkową do celu
14.00 II gonitwa o Puchar Prezydent Miasta Zabrza (kategoria seniorzy)
14.30 Konkurs skoków
15.00-22.00 Zabaw taneczna z zespołem DE FACTO

Tego dnia organizowany jest również rajd rowerowy przygotowywany przez Aktywne Zabrze.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Zabrze. Sponsorem jest Auto Śliwka. Partnerami Pudliszki, Mrozik – Adam Woźnicki. Patronat medialny sprawują redakcje: Telewizji Zabrze, Nowiny Zabrzańskie i Głos Zabrza i Rudy Śląskiej.