Inauguracja Wydziału Inżynierii Biomedycznej

Rozmiar tekstu: A A A

26.10.2012

25 października w hali "Pogoń" odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Od bieżącego roku akademickiego Wydział rozpoczyna swoją działalność w Zabrzu. Jest to kolejny, obok Wydziału Organizacji i Zarządzania, wydział Politechniki Śląskiej, który docelowo będzie się mieścił w kampusie przy ul. Roosevelta. W uroczystości udział wziąli m.in. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, Marian Czochara, przewodniczący Rady Miasta, prof. Leszek Dobrzański, prorektor ds. Nauki i Współpracy z Przemysłem Politechniki Śląskiej i prof. Marek Gzik, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej i

Inżynieria biomedyczna jest to interdyscyplinarny kierunek kształcenia, zorientowany na wykorzystanie osiągnięć techniki w medycynie. Jest związany z najszybciej rozwijającym się obszarem gospodarki wysoko uprzemysłowionych krajów świata. W związku z dynamicznym rozwojem dyscypliny naukowej, jaką jest inżynieria biomedyczna, w kraju i poza granicami powstają nowe ośrodki związane z badaniami oraz wdrożeniami nowych projektów. Coraz więcej firm decyduje się na projektowanie aparatury, sprzętu oraz oprogramowanie dla branży medycznej. Absolwenci będą zatem mogli wybierać spośród dużej gamy możliwości zatrudnienia.