Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Inauguracja Wydziału Inżynierii Biomedycznej

26.10.2012
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych

25 października w hali "Pogoń" odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

 

Od bieżącego roku akademickiego Wydział rozpoczyna swoją działalność w Zabrzu. Jest to kolejny, obok Wydziału Organizacji i Zarządzania, wydział Politechniki Śląskiej, który docelowo będzie się mieścił w kampusie przy ul. Roosevelta. W uroczystości udział wziąli m.in. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, Marian Czochara, przewodniczący Rady Miasta, prof. Leszek Dobrzański, prorektor ds. Nauki i Współpracy z Przemysłem Politechniki Śląskiej i prof. Marek Gzik, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej i

Inżynieria biomedyczna jest to interdyscyplinarny kierunek kształcenia, zorientowany na wykorzystanie osiągnięć techniki w medycynie. Jest związany z najszybciej rozwijającym się obszarem gospodarki wysoko uprzemysłowionych krajów świata. W związku z dynamicznym rozwojem dyscypliny naukowej, jaką jest inżynieria biomedyczna, w kraju i poza granicami powstają nowe ośrodki związane z badaniami oraz wdrożeniami nowych projektów. Coraz więcej firm decyduje się na projektowanie aparatury, sprzętu oraz oprogramowanie dla branży medycznej. Absolwenci będą zatem mogli wybierać spośród dużej gamy możliwości zatrudnienia.
 

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Subscription action
Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: