LXIII sesja Rady Miasta Zabrze

LXIII sesja Rady Miasta Zabrze

Dzisiejsza uroczysta sesja Rady Miasta Zabrze wpisała się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Okolicznościowy wykład wygłosił prof. Zygmunt Woźniczka z Uniwersytetu Śląskiego.

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie wzniesienia pomnika ku czci Ignacego Jana Paderewskiego. Podczas sesji wystąpił chór "Resonans con tutti".

Była to także okazją, aby podziękować radnym za pracę w kadencji samorządu 2014-2018. To były lata, podczas których m.in. zwiększono majątek gminy do ponad 3 miliardów złotych; uzbrojona została strefa ekonomiczna, w której pojawiło się 18 inwestorów; zakończono kolejne projekty ekologiczne; oddano do użytku Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka; zakończono budowę kompleksu turystyki industrialnej; firma Fortum zbudowała nową elektrociepłownię; Śląski Uniwersytet Medyczny obchodzący 70-lecie zbudował Centrum Symulacji Medycznej.

Dziękujemy radnym za współdziałanie i przyczynianie się do zrównoważonego rozwoju Zabrza.