Obchody Narodowego Święta Niepodległości

05.11.2018

Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik oraz przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara wraz z radnymi zapraszają do udziału w obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 listopada, o godz. 10.20, na placu Warszawskim odbędzie się koncert Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza, a o godz. 10.35 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie uroczystości. Prezydent Miasta Zabrze oraz przedstawiciele samorządu wystąpią o godz. 10.45, natomiast o godz. 10.50 zaprezentowana zostanie etiuda artystyczna z cyklu "Szkicownik Polski" pt. "Wolność jest wspólna" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu pod kierownictwem Urszuli Stankowskiej.

O godz. 11.00 uczestnicy uroczystości przemaszerują z placu Warszawskiego do kościoła pw. św. Anny. Następnie pod tablicą pamiątkową umieszczoną na frontonie Muzeum Górnictwa Węglowego zostaną złożone kwiaty.

Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego "Resonans con tutti" odprawiona zostanie w kościele pw. św. Anny w Zabrzu o godz. 11.15. Po nabożeństwie pod krzyżem na placu kościelnym zostaną złożone wieńce i kwiaty w hołdzie wszystkim tym, którzy przyczynili się do wywalczenia i utrzymania niepodległej Polski.

Natomiast w najbliższy piątek (9 listopada), o godz. 18.00, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbędzie się "Uroczysty koncert z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości", w trakcie którego wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej oraz chór "Resonans con tutti" pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. W programie: Kilar - Exodus, Angelus oraz Victoria.

W załączeniu program imprez towarzyszących uroczystym obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dokument Typ Rozmiar
Imprezy towarzyszące .jpg 300 (kB)
Imprezy towarzyszące .jpg 250 (kB)