Samorząd wspiera policję

policja

Zabrzański samorząd od lat wspiera funkcjonowanie policji. Środki z budżetu miasta przeznaczane są m.in. na remonty budynku Komendy i Komisariatów oraz zakup sprzętu i wyposażenia.

13 marca zostały przekazane alkomaty i narkotesty. Podczas spotkania w Komendzie Miejskiej wiceprezydent Zabrza Katarzyna Dzióba wskazywała na to, jak istotne dla władz miasta jest współdziałanie z funkcjonariuszami. Efektem współpracy jest bowiem poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Z kolei p.o. komendanta miejskiego mł. insp. Marek Nowakowski, dziękował samorządowi za wspieranie zakupów niezbędnego sprzętu oraz udział finansowy miasta w poprawie warunków pracy policji. Za 36 tys. zł zakupiono urządzenia do pomiaru alkoholu i narkotyków w organizmie. W tym roku samorząd planuje także przeznaczyć środki na dodatkowe patrole, współpracę ze Szkołą Policji, a także wspieranie inwestycji zarówno w postaci zakupu nowych radiowozów jak też dalszych remontów. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. Marian Czochara, przewodniczący Rady Miasta, Joachim Wienchor, przewodniczący Komisji Prawa i Bezpieczeństwa Publicznego.