Tablica upamiętnia mikulczycki zespół

Rozmiar tekstu: A A A

24.09.2010

23 września przy ul. Strażackiej odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej "Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Mikulczyce" oraz jego założycieli - rodzinę Kolków.

W uroczystości udział wzięli m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, senator Maria Pańczyk-Pozdziej, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Zabrza. To wyjątkowe spotkanie uświetnił chór "Resonans con tutti".

Warto przypomnieć, iż Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mikulczyce” został założony w 1951 roku przez Janinę i Józefa Kolka. Profesjonalne wykonawstwo przez członków dynamicznie rozwijającego się zespołu, otworzyło im drzwi na ważniejsze festiwale i koncerty w kraju oraz za granicą. Zespół odniósł pełny sukces promując tańcem i piosenką kulturę i tradycję Polski, ziemi Śląska i miasta Zabrze.