Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Ważne dla przedsiębiorców - profil zaufany

14.02.2018
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych

Urząd Skarbowy w Zabrzu zachęca przedsiębiorców by założyli bezpłatny profil zaufany, dzięki któremu mogą łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać obowiązkowe pliki JPK_VAT. Profil zaufany upraszcza kontakt z administracją skarbową, ale również umożliwia załatwianie wielu innych spraw urzędowych. Mikroprzedsiębiorcy zobowiązani są do wysłania pierwszych JPK_VAT (za styczeń) do 26 lutego br.

Profil zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w internecie (służy jako elektroniczny podpis) i korzystać z wielu usług online na portalach urzędowych. Za jego pomocą można załatwić sprawy m.in. na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też założyć firmę w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Teraz profil zaufany przyda się również do tego, aby prawidłowo złożyć Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Taki plik trzeba uwierzytelnić: albo podpisem kwalifikowanym albo bezpłatnym profilem zaufanym eGo. Dzięki temu przedsiębiorca może mieć pewność, że w dniu wysyłki jest gotowy oraz właściwie autoryzuje i podpisze JPK_VAT.

Jak zalożyć profil zaufany? Można to sprawdzić w serwisie www.obywatel.gov lub na stronie www.jpk.mf.gov.pl w sekcji "Jak złożyć JPK_VAT).

 

Dokumenty do pobrania

Dokument Typ Rozmiar
Plakat dotyczący profilu zaufanego .pdf 402 (kB)
Aby przeczytać plik PDF, możesz potrzebować programu Adobe Reader, jeśli nie jest on jeszcze zainstalowany w Twoim komputerze. Pobierz program Adobe Reader.

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: