Zabrze na Międzynarodowym Festiwalu Śniegu w Sapporo

ekipa Snow Art Poland

Zespół Snow Art Poland, stworzony przez wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach reprezentował nasz kraj na 69. Sapporo Snow Festiwal. Artyści z całego świata rzeźbili w śniegu od 5 do 12 lutego. Grupę z Polski utworzyło trzech zabrzan: Tomasz Koclęga, Piotr Muschalik oraz Piotr Proba!

Snow Art Poland to twórcy specjalizujący się w rzeźbie w śniegu. Od kilku lat grupa odnosi spektakularne sukcesy biorąc udział w konkursach organizowanych m.in. w Chinach, Rosji i Japonii. W ub. roku na 44. Międzynarodowym Konkursie Rzeźby w Śniegu zespół Snow Art. Poland zdobył czwarta nagrodę, a w 2016 r. w konkursie Japan Cup w Nayoro uhonorowany został nagrodą miasta Nayoro. Warto podkreślić, że rzeźbiarze związani z katowicką ASP są jedynymi Polakami, którzy otrzymali do tej pory nagrody za rzeźby ze śniegu w Japonii.

Sapporo Snow Festiwal corocznie odwiedza od 2-3 mln gości z całego świata. Swe rzeźby prezentują na nim artyści m.in. z Australii, USA, Singapuru, Tajlandii, Łotwy, Finlandii, Korei Południowej, Macao, Hawajów czy Indonezji.

Subscription action