Zabrze odwiedził chór z Japonii

27.03.2018
wizyta chóru z Japonii w Zabrzu

Od 24 do 26 marca w naszym mieście gościł japoński chór Kunitachi Coolege of Music Junior and Senior High School. Mlodzi śpiewacy nie tylko koncertowali, ale też poznali bliżej atrakcje turystyczne, którymi Zabrze przyciąga turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Członkinie tego chóru wraz z nauczycielami zamieszkali w domach uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu (VIII Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 17). Goście z Japonii odwiedzili m.in. Kopalnię Guido, wystąpili z koncertem w Filharmonii Zabrzańskiej oraz w kościele pw. św. Józefa w Zabrzu. Natomiast w poniedziałek japońska grupa odwiedziła Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14. Zebrani mieli okazję obejrzeć ceremoniał parzenia herbaty, uczestniczyć w grach zespołowych Janken Champion, Fukuwarai i zatańczyć Tokyo Ondo oraz Belgijkę.