Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Dom Muzyki i Tańca

Dom Muzyki i Tańca - sala widowiskowa wzniesiona w 1959 r. w Zabrzu, według projektu znanych architektów Zygmunta Majerskiego i Juliana Duchowicza - to miejsce licznych imprez rozrywkowych o charakterze nie tylko regionalnym. Od lat DMiT gości czołowych artystów krajowych i zagranicznych, którzy chętnie wpisują występ w Zabrzu w plan swoich tras koncertowych. Pod względem liczby miejsc na widowni, parametrów akustycznych i możliwości technicznych, DMiT to jedno z najlepszych miejsc w Polsce. W głównej klimatyzowanej sali widowiskowej, liczącej 2000 miejsc, organizowane są duże widowiska sceniczne, koncerty, pokazy artystyczne i zamknięte imprezy okolicznościowe. Mniejsze pomieszczenia Domu Muzyki i Tańca, jak chociażby mała scena w Kawiarni Artystycznej, idealnie nadają się do spotkań, konferencji, sympozjów itp. Uczestnicy wszystkich imprez korzystać mogą z zaplecza gastronomicznego.

Od listopada 2007 r. w strukturach DMiT znajdują się samorządowe media: instytucja realizuje zadania produkcji i emisji lokalnego programu telewizyjnego, jest także wydawcą dwóch miesięczników.

Telewizja Zabrze (Program Miejski GTV) istnieje od 15 lat. Reporterzy telewizyjni są zawsze tam, gdzie dzieje się coś istotnego. Starają się rejestrować ważne wydarzenia w mieście, ale również zwyczajne życie ludzi. Telewizja Zabrze to każdego dnia nowy program informacyjny, obejmujący wydarzenia sportowe, kulturalne i artystyczne, a także szereg programów cyklicznych.

Nasze Zabrze Samorządowe – miesięcznik społeczno-kulturalny, poruszający bieżące sprawy samorządu lokalnego. Nowy lay out gazety, stałe lubiane przez czytelników rubryki i aktualna miejska tematyka poruszana na łamach sprawiają, że pismo chętnie czytane jest przez mieszkańców Zabrza.

DMiT jest także od października 2008 r. wydawcą zabrzańskiego informatora kulturalnego SUFLER, przedstawiającego bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych i sportowych realizowanych we wszystkich ośrodkach w mieście.
Dyrektorem Domu Muzyki i Tańca jest Wiesław Śmietana.

Kontakt

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
ul. Gen. de Gaulle'a 17
tel. 32-271-56-41, 32-271-56-42
fax.32-271-66-22

Kasa czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 18.00 oraz w sobotę w godz. 10.00 - 14.00.

tel. 32-271-66-22
e-mail:
sekretariat@dmit.com.pl
organizacja@dmit.com.pl
kasa@dmit.com.pl
redakcja@dmit.com.pl

www.dmit.com.pl
 

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Subscription action
Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: