Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

"Biała Sobota" w ZUS

28.11.2018
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych

Chorobowe bez papierka od 1 grudnia (e-ZLA)

Już w najbliższą sobotę tj. 1 grudnia e-zwolnienia stają się jedyną możliwą formą zwolnień lekarskich.

W związku z tym dłużej otwarte będą sale obsługi klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej. W piątek 30 listopada, lekarze będą mogli skorzystać z pomocy pracowników sal obsługi klienta zabrzańskiego Oddziału ZUS do godz. 18. Dzień później czyli 1 grudnia, Oddział ZUS w Zabrzu organizuje tzw. Białą Sobotę (godz. 9-13), podczas której lekarze będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Wszyscy ci lekarze, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, będą mogli tego dnia zarejestrować profil, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA oraz przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień.

Zabrzański Oddział ZUS serdecznie zaprasza do wszystkich terenowych jednostek – siedziby Oddziału ZUS w Zabrzu, Inspektoratu ZUS w Tarnowskich Górach, Biura Terenowego ZUS w Bytomiu i Gliwicach.

Przez cały weekend będzie można skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem telefonu 22 560 16 00. Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8.00 do 21.00. W tych dniach będzie obsługiwać tylko i wyłącznie sprawy związane z e-zwolnieniami. Z kolei już od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w zakresie e-ZLA będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach tj. od 6 do 22.

Zabrzański Oddział ZUS również uruchomił dodatkowe linie telefoniczne.
Więcej informacji w zakresie e-ZLA można uzyskać przez cały grudzień w godzinach od 8.00 do 18.00 pod numerem telefonu 502 009 884 lub 502 001 307.

Dokumenty do pobrania

Dokument Typ Rozmiar
plakat .pdf 265 (kB)
Aby przeczytać plik PDF, możesz potrzebować programu Adobe Reader, jeśli nie jest on jeszcze zainstalowany w Twoim komputerze. Pobierz program Adobe Reader.

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: