Program „Rozwój Lokalny”

08.06.2020

Szanowni Państwo,

Miasto Zabrze bierze udział w Programie „Rozwój Lokalny” współfinansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 – nasz wniosek o dofinansowanie pt:. „Miasto Przestrzenią Rozwoju” zakwalifikował się do II etapu konkursu, w którym można pozyskać 10 milionów euro dofinansowania na rozwój miasta.

W ramach tego etapu 54 miasta (w tym Zabrze) podjęły współpracę z ekspertami ze Związku Miast Polskich, w wyniku której zostanie opracowany między innymi Program Rozwoju Lokalnego oraz Program Rozwoju Instytucjonalnego.

W lutym 2020 r. w ramach projektu przeprowadziliśmy wśród przedsiębiorców ankietę dotyczącą prowadzenia działalności gospodarczej w naszym mieście
– bardzo dziękujemy za Państwa zaangażowanie, gdyż okazało się, że nasze Miasto miało najwyższą liczbę respondentów, a odzew był naprawdę duży.

Koronawirus diametralnie zmienił sytuację gospodarczą, w jakiej się znaleźliśmy. Prace projektowe oraz przyszłe kierunki działań w obszarze przedsiębiorczości wymagają weryfikacji.

W związku z powyższym chcielibyśmy poprosić Państwa o udział w badaniu dotyczącym wpływu sytuacji epidemicznej na Państwa firmę.

Ankieta zawiera 8 krótkich pytań skonstruowanych przez Związek Miast Polskich i dostępna jest pod adresem: https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=v3zqj9jav76zj7zkd9vl9sjp

Link aktywny jest do 16 czerwca 2020r.

Państwa zaangażowanie to wymierna pomoc w podejmowanych przez Miasto Zabrze staraniach o to, aby sektor przedsiębiorstw był w naszym mieście dynamiczny i aktywny.

Dziękujemy serdecznie.