XI edycja Innowatora Śląska

Myślisz i działasz niestandardowo? Zgłoś swoje innowacyjne rozwiązanie do konkursu!

Już po raz jedenasty Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju w ramach projektu „Enterprise Europe Network” ma zaszczyt zaprosić do udziału w konkursie Innowator Śląska!

Ideą Konkursu jest poprawa wizerunku regionu poprzez pokazanie dobrych praktyk oraz zachęcanie do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych. To inicjatywa promująca innowacje wprowadzane przez podmioty z województwa śląskiego. Konkurs wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm.

Do kogo?
Konkurs jest skierowany do śląskich przedsiębiorców i instytucji:
• oferujących innowacyjne produkty, usługi czy nowoczesne rozwiązania technologiczne;
• wykażą się udokumentowaniem wprowadzenia na rynek zgłoszonego rozwiązania w okresie ostatnich trzech lat bądź gotową do demonstracji (instytucje sektora badawczo-rozwojowego).
Przedmiotem zgłoszonego rozwiązania mogą być innowacje inkrementalne lub innowacje o charakterze radykalnym.

O tytuł Innowatora Śląska można ubiegać się w czterech kategoriach:
• mikro przedsiębiorca;
• mały przedsiębiorca;
• średni przedsiębiorca;
• instytucja sektora badawczo-rozwojowego.

Jak to działa?
Komisja Konkursowa wyłoni czterech Zwycięzców w konkursie „Innowator Śląska 2019”, po jednym z każdej kategorii oraz może przyznać Wyróżnienia. Wyniki finału konkursu zostaną przedstawione opinii publicznej na specjalnie zorganizowanej uroczystej Gali Rozdania Nagród z udziałem mediów, przedstawicieli biznesu, samorządu, organizacji gospodarczych oraz uczestników konkursu i innych zaproszonych gości w drugiej połowie 2019 r. Podczas Gali zostaną zaprezentowani wszyscy Zwycięzcy i Wyróżnieni w Konkursie oraz zostaną wręczone liczne nagrody.

Dla najlepiej ocenionych uczestników przewidziane są następujące nagrody:
• nagroda specjalna Prezesa Zarządu GAPR będąca nagrodą pieniężną w kwocie 15 000,00 PLN dla jednego rozwiązania wybranego spośród czterech najbardziej innowacyjnych w konkursie;
• nagroda specjalna Przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii obejmująca nagrodę pieniężną w kwocie 10 000,00 PLN dla najbardziej innowacyjnego rozwiązania wybranego spośród przedsiębiorstw czy instytucji sektora B+R mających swoją siedzibę na terenie Metropolii;
• nagrody pieniężne w postaci czeku na 3 000,00 PLN każdy, dla czterech najbardziej innowacyjnych rozwiązań wybranych spośród przedsiębiorstw czy instytucji sektora B+R ufundowane przez Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
• pakiet nagród rzeczowych;
• pakiet promocyjny o zasięgu regionalnym, ogólnokrajowym oraz międzynarodowym.

Rejestracja i koszty uczestnictwa
Za udział w konkursie nie pobierane są żadne opłaty – inicjatywa realizowana jest w ramach projektu Enterprise Europe Network finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw i MŚP (COSME), budżetu Państwa oraz środków własnych GAPR i zaangażowanych partnerów.

Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2019 r.

Szczegółowe informacje na temat zasad Konkursu, Regulaminu oraz Deklaracja Uczestnictwa dostępne są na stronie: www.gapr.pl/konkurs

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas: een@gapr.pl