25-lecie Zabrzańskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich "Nowe Życie"

29.04.2019

W ubiegłą sobotę Zabrzańskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Nowe Życie” świętowało 25. rocznicę swojej działalności. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. odprawioną w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach, następnie członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście spotkali się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Biskupicach.

W uroczystościach udział wzięli m.in.: zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar oraz koordynator ds. uzależnień przy Urzędzie Miejskim w Zabrzu Jan Szulik. Na spotkanie przybyli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych śląskich klubów abstynenckich z Katowic, Chorzowa, Myszkowa, Sosnowca, Gliwic, Praszki, Bytomia, Tarnowskich Gór, Piekar, Rybnika, Rudy Śląskiej i Świętochłowic.

W trakcie uroczystości prezes „Nowego Życia” Władysław Gąsiorek złożył w imieniu członków stowarzyszenia serdeczne podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które przez minione 25 lat wspierały działalność organizacji. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Nowe Życie”.