Edu-Trendy 2019

Już po raz trzeci Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza wszystkich nauczycieli, pedagogów i osoby związane zawodowo z edukacją dzieci i młodzieży na Edu-Trendy. Konferencja odbędzie się 17 maja w zabytkowej Łaźni Łańcuszkowej przy ul. Wolności 408 w Zabrzu.

Tegoroczna edycja konferencji, przygotowana przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, z pewnością będzie wydarzeniem inspirującym i integrującym środowisko, a przyczyni się do tego m.in. temat przewodni – grywalizacja w edukacji.

Teoria połączy się z praktyką już na etapie prelekcji, które wygłoszą nauczyciele praktycy, w swojej codziennej pracy kreatywnie wykorzystujący elementy znane z gier fabularnych i komputerowych. Pokażą oni, jak dzięki takim zabiegom osiągnąć cel w postaci poprawy wyników nauczania na każdym szczeblu edukacji oraz zachęcenia uczniów do większej aktywności i zaangażowania podczas zajęć.

W drugiej części konferencji MGW zaprasza na wizytę studyjną w kompleksie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Zabrzańskie podziemia i dwie z jej kluczowych atrakcji edukacyjnych – Bajtel Szychta i Bajtel Gruba, przemienione na tę specjalną okazję w Belfer Szychtę i Belfer Grubę, pozwolą uczestnikom na chwilę poczuć się dziećmi i podążyć za duchem przygody w poszukiwaniu podziemnych skarbów.

Szczegółowy program konferencji znajdziecie Państwo TUTAJ.

Udział w konferencji jest bezpłatny.