Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Ferie w mieście 2019

07.02.2019
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych

Ci, którzy czas wolny od zajęć szkolnych spędzą w mieście, nie powinni narzekać na nudę. Jak co roku czeka na nich wiele ciekawych zajęć. Wycieczki, zawody sportowe, turnieje szachowe, wspólne czytanie i konkursy promujące czytelnictwo, warsztaty teatralne i wyjścia do kina, zajęcia muzealne, warsztaty taneczne, a nawet nauka chodzenia na szczudłach – to tylko niewielka część atrakcji czekających na dzieci i młodzież w trakcie ferii zimowych, które na Śląsku potrwają od 11 do 22 lutego. W Zabrzu do udziału w zajęciach zapraszają szkoły, miejskie instytucje kultury, biblioteki i ośrodki sportowe.

Tradycyjnie do akcji „Zima w mieście” włączą się zabrzańskie placówki oświatowe. W Biskupicach uczniów w trakcie ferii zaprasza na zajęcia SP nr 22; w Centrum SP nr 1, SP nr 14, SP nr 25, SP nr 38 oraz ZSM-S; w Grzybowicach – SP nr 32; w Guido – ZS nr 3; w Mikulczycach – SP nr 26 oraz ZS nr 10; na os. Helenka – SP nr 33; na os. Kopernika – SP nr 42; w Rokitnicy – SP nr 31; w Zaborzu – SP nr 16, SP nr 17, SP nr 18, ZSS oraz OPP nr 4 CET.

Wyjątkowo ciekawie zapowiadają się zajęcia, które na czas ferii zimowych przygotowała Sztolnia Królowa Luiza, gdzie od 14 do 24 lutego będzie można wziąć udział w projekcie „Sztolnia z Panem Kleksem”.

Jak co roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu udostępni swoje obiekty nieodpłatnie zorganizowanym grupom dzieci i młodzieży.

Przy sprzyjającej aurze warto się wybrać na Lodowisko na Sztolni, które zlokalizowane jest w kompleksie Sztolnia Królowa Luiza przy ul. Wolności 410, a gdy zima da się za bardzo we znaki – na zabrzańskie baseny: Aquarius Kopernik oraz Aquarius.

W dziewięciu filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu odbędą się zajęcia w ramach 23. akcji „Zima w bibliotece”. Placówki biblioteczne skoncentrują się na realizacji kilku podstawowych tematów. Wzorem lat ubiegłych propagowana będzie wśród dzieci wiedza nt. Zabrza, jego historii, zabytkowych obiektów oraz instytucji kultury. Poza tym każda filia będzie realizowała własny program zajęć.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza m.in. na teatralne warsztaty twórcze pn. Platea” (11-15.02), Podróżniczą Grę Terenową (19.02), warsztaty „Podróże dla odważnych” (20.02) oraz „Dyskotekę dookoła świata” (21.02).

Swoją ofertę na czas ferii zimowych przygotowały również zabrzańskie dzielnicowe ośrodki kultury – w Grzybowicach (12 i 19 lutego odbędzie się tu Zimowa Akademia Szachowa), w Pawłowie (11.02 – Fabryka bajek, 12.02 – Ferie z Panem Kleksem, czyli wizyta w sztolni Królowa Luiza, 13.02. – spektakl Calineczka w Teatrze Ateneum w Katowicach), w Kończycach (11.02 – „Zimowy pejzaż”, 12.02 – warsztaty kulinarne, 13.02 – warsztaty plastyczne, 14.02 – warsztaty w Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia, 15.02 – wyjazd na bajkę do kina Roma).

Warto zapoznać się również z propozycjami przygotowanymi na czas ferii przez Klub Kwadrat Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Teatr Nowy, Kino Roma, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Szyb Maciej oraz Aktywne Zabrze.

Szczegółowe informacje na temat oferty przygotowanej dla uczniów spędzających ferie w mieście mogą Państwo znaleźć w informatorze w załączeniu. Informator jest również dostępny w wersji papierowej m.in. w poszczególnych placówkach oświatowych. 

 

 

 

Dokumenty do pobrania

Dokument Typ Rozmiar
Informator Ferie w mieście 2019 .pdf 1 (MB)
Aby przeczytać plik PDF, możesz potrzebować programu Adobe Reader, jeśli nie jest on jeszcze zainstalowany w Twoim komputerze. Pobierz program Adobe Reader.

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: