Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej

20.10.2017

Z okazji tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, 18 października, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbyła się uroczysta gala, w trakcie której uhonorowano najbardziej zaangażowanych przedstawicieli zabrzańskiej oświaty.

Uroczystość otwarła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która podziękowała całej społeczności oświatowej za zaangażowanie w edukowanie najmłodszego pokolenia zabrzan, a także pogratulowała znakomitych osiągnięć w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

W gali obok prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik udział wzięli m.in. zastępca dyrektora gliwickiego oddziału Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach – Wojciech Zając, przewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu Marian Czochara, zastępca prezydenta Zabrza Jan Pawluch, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych oraz wszystkich placówek oświatowych działających na terenie miasta Zabrze.

W trakcie uroczystości wręczono nagrody i dyplomy dla pracowników zabrzańskiej oświaty, w tym Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze w 2017 r. – 59 osób odebrało Nagrody Indywidualne, 22 osoby odebrały Nagrody Zespołowe, a 16 osób odebrało Wyróżnienia Prezydenta Miasta Zabrze dla Nauczycieli (pełna lista nagrodzonych osób w załączeniu).

Nagrody Ministra Edukacji Narodowej w 2017 roku trafiły do rąk: Joachima Jałowieckiego – nauczyciela Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 11; Ewy Kandziory - nauczycielki Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 11; Barbary Rabsztyn - nauczycielki Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 11 oraz Grażyny Strużyny-Handke - nauczycielki Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 11.

Medale Komisji Edukacji Narodowej w 2017 roku odebrali: Janusz Bieniek – nauczyciel Zespołu Szkół Nr 10; Joachim Jałowiecki – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 11; Ewa Kandziora - wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 11; Barbara Rabsztyn - nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 11; Barbara Katafoni – nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 3; Maria Łabnowska - nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 3; Daria Wrobel – wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5; Jolanta Zielińska – kierowniczka Świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 5; Bożena Przygońska – nauczycielka Zespołu Szkół Katolickich; Anna Zawada – Michalska - nauczycielka Zespołu Szkół Katolickich.

Nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty w 2017 roku wręczono: Barbarze Bartoszewskiej – nauczycielce Szkoły Podstawowej Nr 15, Ludwika Dzierzęga - nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 3; Renata Aust - pedagog Szkoły Podstawowej Nr 33; Waldemar Gałązka – nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 1; Mariola Jakubiec-Gawron – nauczycielka Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego; Dorota Ochwat – nauczycielka Zespołu Szkół Katolickich.

Na część artystyczną gali złożyły się dwa koncerty: „Taką mnie ścieżką poprowadź” (w której zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół nr 11 w Zabrzu pod kierunkiem Katarzyny Kupiec) oraz występ Marcina Wyrostka z zespołem i towarzyszeniem Kameralnej Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej.

Dokument Typ Rozmiar
Nagrody_Prezydenta_Miasta_Zabrze_w_2017_roku .docx 19 (kB)