I uroczysta sesja Rady Dziecięcej

25.05.2017

W sali sesyjnej zabrzańskiego Ratusza odbyło się dziś pierwsze posiedzenie Rady Dziecięcej zorganizowanej przez Przedszkole nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu. Inicjatywa powstała w ramach międzynarodowego programu Erasmus +.

W sesji wzięły udział trzy grupy przedszkolaków: Smerfy - reprezentowane przez Jagodę Jakubowską, Pszczółki - reprezentowane przez Mikołaja Pośpiecha i Kangurki - reprezentowane przez Maksymiliana Borówkę. Spotkanie prowadził przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara.

Po powitaniu dzieci przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik odbył się występ taneczny przedszkolaków z grupy Smerfów, zdobywców nagrody głównej na VI ogólnopolskim Festiwalu Tańca Igraszki 2017. Następnie wychowankowie grupy Kangurków wykonały piosenkę o wielkiej rodzinie przedszkolaków.

W dalszej części wiceprzewodniczący Rady Miasta Borys Borówka opowiedział jak na co dzień wygląda praca radnych oraz jakie kwestie są przez nich poruszane w trakcie posiedzeń. Następnie przedszkolaki mogły zabrać głos i poddać głosowaniu zgłoszony przez siebie pomysł wybudowania w Zabrzu lodowiska. Na koniec najmłodsi otrzymali upominki i udali się zwiedzić gmach Ratusza, w tym Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Salę Historyczną.