Konkurs turystyczny "Pasja Podróżowania"

W Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu trwa konkurs turystyczny pn. „Pasja Podróżowania” oraz spotkanie z Jarosławem Batorem – zabrzańskim himalaistą. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W spotkaniu udział biorą m.in. zastępca prezydenta Miasta Zabrze Katarzyna Dzióba, naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Zabrzu Ewa Wolnica oraz uczniowie zabrzańskich szkół średnich.

Celem konkursu, którego organizatorem było Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu, było inspirowanie uczniów do zainteresowania tematyką tradycji, kultury oraz dzielenia się pasją podróżowania. Wzięły w nim udział drużyny reprezentujące pięć szkół ponadgimnazjalnych z Zabrza.

Podczas konkursu odbyła się prelekcja Jarosława Botora – GOPR-owca, ratownika medycznego, polskiego himalaisty, uczestnika Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 oraz akcji ratunkowej na Nanga Parbat. - Moja przygoda z górami rozpoczęła się już w szkole podstawowej. Tak samo jak Wy zaczynałem od wyjazdów z rodzicami na wycieczki górskie. Harcerstwo także ukształtowało moją pasję, którą dzisiaj z wami chciałbym się podzielić – mówił podczas spotkania Jarosław Botor.

Zaplanowano też panel dyskusyjny dotyczący turystyki górskiej, wysokogórskiej i wspinaczkowej.