Międzynarodowe Targi Turystyki Przemysłowej

05.04.2016

W dniach 15-16 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu zorganizowane zostały VIII Międzynarodowe Targi Turystyki Przemysłowej. Partnerem tegorocznej edycji targów przygotowanych przez Miasto Zabrze był belgijski region Walonia-Bruksela.

Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Słowacji, Czech oraz Izraela. Na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Swoje wyroby prezentowali rękodzielnicy. Można było podziwiać biżuterię z węgla, wyroby z filcu, ceramikę, haft, zabawki dla dzieci oraz wystawę minerałów i biżuterię z kamieni szlachetnych.

Polski Związek Filatelistów - oddział Zabrze przygotował niespodziankę dla odwiedzających. Można było wysłać specjalną targową kartkę pocztową z limitowanej edycji upamiętniającej zabrzańskie Targi 2016. Z tej okazji przygotowano też specjalny datownik. Okolicznościową skrzynkę na listy postawiono przy stoisku Polskiego Związku Filatelistów, gdzie można było podziwiać wspaniałe kolekcje starych znaczków pocztowych i dowiedzieć się wielu rzeczy o historii zabrzańskiego oddziału. Można było również zasiąść za sterami symulatora samolotu F16, a miłośnicy motoryzacji mogli podziwiać rajd samochodów zabytkowych oraz wystawę wspaniałych pojazdów. W trakcie odbywały się ponadto warsztaty rzemieślnicze i edukacyjne (m.in. lepienia garnków i płukania złota).

Odwiedzający mogli spróbować wielu regionalnych specjałów nie tylko z Polski, ale także z Czech, Indii, Włoch i oczywiście Belgii. Przygotowano warsztaty kulinarne – m.in. wypieku sękaczy oraz pokazy kuchni słowiańskiej. Dla uczestników gotował Teo Vafidis – z pochodzenia Grek, z zawodu ekspert i doradca kulinarny, z pasji ambasador kultury i kuchni greckiej w Polsce. Zasiada w Jury International Taste & Quality Institute – iTQi (Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości) w Brukseli. Dzięki zdobytej wiedzy, umiejętnościom, wieloletniemu doświadczeniu oraz zaangażowaniu w rozwój gastronomii na stałe wpisał się w plejadę autorytetów.

Dokument Typ Rozmiar
PROGRAM_VIII_MIEDZYNARODOWYCH_TARGOW_TURYSTYKI_W_ZABRZU_ost .docx 13 (kB)