Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

O ekologii w Biskupicach

17.06.2013
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych

6 czerwca w Zespole Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Zabrzu odbyły się warsztaty fotograficzne i ekologiczne w ramach I etapu konkursu Eko-problemy naszej dzielnicy. Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów dzielnicy Zabrze-Biskupice.

Uczestnicy pod okiem profesjonalnego fotografa poznawali historię fotografii, zasady tworzenia fotoreportażu i obróbki zdjęć. Mieli okazje obejrzeć kolekcję aparatów fotograficznych stosowanych na przełomie ostatniego stulecia. Warsztaty ekologiczne ”Biogaz- energia z odpadów” poprowadziła pracownica Centrum Edukacji Ekologicznej w Zabrzu. Uczniowie uczestniczący w zajęciach pogłębiali swą wiedzę dotyczącą zasad segregacji odpadów, wykorzystania odpadów organicznych do produkcji biogazu. Poznali również technologie wytwarzania biogazu.
Zajęcia warsztatowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. Miały na celu przygotowanie uczniów do II etapu konkursu , który polega na wykonaniu fotoreportażu na temat Eko-problemów naszej dzielnicy.
Termin składania prac do 21 czerwca 2013 r.
Zwycięska szkoła otrzyma aparat cyfrowy. Rozstrzygnięcie konkursu 28 czerwca w Zespole Szkół nr 4 im Komisji Edukacji Narodowej w Zabrzu.

 

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: