Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

05.11.2018
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych

Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik oraz przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara wraz z radnymi zapraszają do udziału w obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 listopada, o godz. 10.20, na placu Warszawskim odbędzie się koncert Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza, a o godz. 10.35 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie uroczystości. Prezydent Miasta Zabrze oraz przedstawiciele samorządu wystąpią o godz. 10.45, natomiast o godz. 10.50 zaprezentowana zostanie etiuda artystyczna z cyklu "Szkicownik Polski" pt. "Wolność jest wspólna" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu pod kierownictwem Urszuli Stankowskiej.

O godz. 11.00 uczestnicy uroczystości przemaszerują z placu Warszawskiego do kościoła pw. św. Anny. Następnie pod tablicą pamiątkową umieszczoną na frontonie Muzeum Górnictwa Węglowego zostaną złożone kwiaty.

Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego "Resonans con tutti" odprawiona zostanie w kościele pw. św. Anny w Zabrzu o godz. 11.15. Po nabożeństwie pod krzyżem na placu kościelnym zostaną złożone wieńce i kwiaty w hołdzie wszystkim tym, którzy przyczynili się do wywalczenia i utrzymania niepodległej Polski.

Natomiast w najbliższy piątek (9 listopada), o godz. 18.00, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbędzie się "Uroczysty koncert z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości", w trakcie którego wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej oraz chór "Resonans con tutti" pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. W programie: Kilar - Exodus, Angelus oraz Victoria. 

W załączeniu program imprez towarzyszących uroczystym obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 


 

Dokumenty do pobrania

Dokument Typ Rozmiar
Imprezy towarzyszące .jpg 300 (kB)
Imprezy towarzyszące .jpg 250 (kB)

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: