Otwarto Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego

23.06.2016

Huśtawki, zjeżdżalnia, kiwaczki, piaskownice, czy ścianki wspinaczkowe to tylko część atrakcji, z których od dzisiaj korzystać mogą dzieci w Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego. Przy ul. Franciszkańskiej powstał piękny plac zabaw wyposażony w wiele ciekawych urządzeń, w tym także dostosowanych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego to kolejna inwestycja zrealizowana w naszym mieście w ramach budżetu partycypacyjnego. Tym bardziej więc cieszy, bo spełniła oczekiwania mieszkańców osiedla, którzy wlaśnie na ten projekt oddali swoje głosy.

W uroczystym otwarciu nowego placu zabaw wzięli udział m.in. przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zabrzu na czele z zastępcą prezydenta miasta - Krzysztofem Lewandowskim, radni dzielnicowi, społeczność Przedszkola nr 48 z Oddziałem Integracyjnym w Zabrzu, a także mieszkańcy osiedla Kotarbińskiego.