Rada Dzielnicy Maciejów podsumowała rok działalności

26.02.2020

25 lutego w sali katechetycznej przy parafii św. Macieja Apostoła w Zabrzu Maciejowie Rada Dzielnicy zorganizowała uroczyste zebranie sprawozdawcze za 2019 r. z udziałem radnych dzielnicowych, mieszkańców i zaproszonych gości.

Gospodarzami spotkania były: przewodnicząca Rady Dzielnicy Maciejów Krystyna Postrzednik i przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Krystyna Klepacka. Zabrzański samorząd reprezentowały: prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik oraz przewodnicząca Rady Miasta Łucja Chrzęstek-Bar.

Zgodnie z przedstawionym sprawozdaniem Rada Dzielnicy zorganizowała w ubiegłym roku m.in. festyn dla mieszkańców, warsztaty plastyczne dla dzieci „Kocham moją małą i wielką Ojczyznę” wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 23, imprezę mikołajkową, spotkanie opłatkowe oraz towarzyszące kiermaszowi świątecznemu, turniej piłki nożnej o puchar Rady Dzielnicy Maciejów a także koncert dla mieszkańców Maciejowa w Filharmonii Zabrzańskiej.

- Zawsze staram się wspierać i wzmacniać rady dzielnic. Jedną z pierwszych decyzji, jaką podjęłam jako prezydent, było przyznanie każdej z 18 rad 15 tysięcy złotych na realizację tych przedsięwzięć, które są ważne dla społeczności dzielnic – mówiła na spotkaniu prezydent miasta - Kiedy przyjeżdżam do Maciejowa, widzę sens swoich działań. Udowadniacie, że wspólnymi działaniami i konsekwencją można zrealizować wiele celów.

Podczas spotkania głos zabrała również przedstawicielka Miejskiej Biblioteki Publicznej, która gromadzi materiały do wydawnictwa poświęconego dziejom Maciejowa. Zwróciła się do mieszkańców z prośbą o udostępnienie posiadanych materiałów związanych z historią dzielnicy: zdjęć, dokumentów, pamiątek, wspomnień.

Jej apel poparła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik: - W Zabrzu sukcesywnie tworzy się cykl wydawnictw o dzielnicach. Ostatnio byliśmy świadkami wzruszającej promocji książki o Makoszowach. Teraz czas na Maciejów. Wszyscy Państwo możecie być współautorami tego dzieła.

Zebranie uświetnił występ kwartetu klarnetowego.