Samorządowy Konkurs „Zabrzański Przedsiębiorca Jutra 2010” zakończony

05.05.2010

29 kwietnia 2010 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu odbyło się ogłoszenie wyników II Edycji Konkursu „Zabrzański Przedsiębiorca Jutra 2010” , którego organizatorami byli Prezydent Miasta Zabrze, Zespół Szkół Ekonomiczno Usługowych w Zabrzu oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie.

Celem konkursu było wyłonienie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych :
1. osób wykazujących aktywność biznesową poprzez wzięcie udziału w przedsięwzięciachi wydarzeniach, które pozwalają na uzyskanie środków finansowych /przyszły przedsiębiorca/
2. osób wykazujących aktywność menadżerską przejawiającą się w animowaniu i kierowaniu pracą zespołu realizującego projekt szkolny lub środowiskowy /przyszły menadżer/
3. osób wykazujących aktywność specjalisty, które w podejmowanych działaniach zachowują się fachowo, odpowiedzialnie, z pomysłowością /przyszły specjalista/
Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: „Przyszły Przedsiębiorca”, „Przyszły Menedżer”i „Przyszły Specjalista”.
Do konkursu zgłoszonych zostało łącznie 8 uczniów z 3 szkół ponadgimnazjalnych, na podstawie formularza zgłoszeniowego zawierającego opis osiągnięć ucznia – uczestnika konkursu.

W wyniku przeprowadzonej analizy osiągnięć uczniów-uczestników konkursu oraz na podstawie oceny testu kompetencji przedsiębiorczych zostali wyłonieni laureaci konkursu:
w kategorii Przyszły Specjalista – Marzena Baran uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu,
w kategorii Przyszły Menadżer – Natalia Schubert uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu ,
w kategorii Przyszły Przedsiębiorca – Roksana Lesiak uczennica Zespołu Szkół nr 17 w Zabrzu.

Laureaci konkursu otrzymali dyplom uznania, nagrodę rzeczową oraz Certyfikat uprawniający do 50% obniżki czesnego w pierwszym semestrze studiów w przypadku ich podjęcia w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie.