Samorządy o uchodźcach

01.10.2015

30 września, w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich, odbyła się konferencja "Uchodźcy na Śląsku. Problemy, wyzwania, zagrożenia", w której udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, Ośrodków Interwencji Kryzysowej, Ośrodków Pomocy Społecznej, Straży Granicznej oraz Kościoła.

Celem konferencji było omówienie kwestii uchodźców w Europie. Rozmawiano na temat przyjęcia ich przez śląskie gminy, a także przygotowania samorządów na związane z tym przyszłe wyzwania.

W dyskusji głos zabrali m.in. Marek Wójcik - Poseł na Sejm, Przewodniczący Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych, Bożena Stępień – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego, Szymon Hajduk – Dyrektor Departamentu Pomocy Socjalnej Urzędu ds. Uchodźców.