Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Sztuka wpisana w przyrodę

16.06.2009
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych

Łąki, ogrody, inspiracje – pod takim hasłem trwać będzie od 19 do 21 czerwca tegoroczny Festiwal Kwiatów. To już trzecia z rzędu plenerowa impreza łącząca piękno przyrody i szeroko pojętą sztukę, odbywająca się w naturalnej scenerii Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu.


Festiwal, zainicjowany przed trzema laty przez prezydent Małgorzatę Mańkę-Szulik, rozpocznie piątkowy (19 bm.) wernisaż wystawy rysunków Lesława Kozickiego zorganizowany w galerii Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Brodzińskiego 4 (godz. 18).

Sobotnie spotkania młodych ludzi z muzyką, poezją i malarstwem rozpoczną warsztaty plastyczne, fotograficzne, florystyczne i akwarystyczne (godz. 12) oraz czytanie najmłodszym ich ulubionych książek przez znanych aktorów Magdalenę Waligórską i Zbigniewa Stryja. Wieczorem (godz. 22.30) w spektaklu „Poetyckie miłowanki” najpiękniejsze teksty literackie będzie można wysłuchać w mistrzowskiej interpretacji, a o godz. 23 rozpocznie się Teatr Ognia - finałowe tego dnia widowisko plenerowe.

Z atrakcji przygotowanych na niedzielę wymienić należy „Tajemnicę win i winnic” (godz.15) – wykład Andrzeja Babickiego połączony z degustacją win, performans poetycki Marcina Cecko (godz. 16.) oraz finałowy koncert Viva Flamenco w wykonaniu zespołu Indialucia. Podczas Festiwalu zagrają także, jak było to w latach poprzednich, dwie zabrzańskie orkiestry – w sobotę o godz. 19. Filharmonia Zabrzańska, a w niedzielę o godz. 17.15 Zakładowa Orkiestra Dęta KWK Makoszowy.

Szczegółowy program tegorocznego Festiwalu Kwiatów, w którym nie zabraknie również konkursów, prelekcji i prezentacji teatralno-kabaretowych (Noc Świętojańska, 20 bm. godz. 20.), dostępny jest na stronie internetowej Miejskiego Ogrodu Botanicznego www.mob-zabrze.pl

 

Dokumenty do pobrania

Dokument Typ Rozmiar
PLAKATsmall .pdf 687 (kB)
Aby przeczytać plik PDF, możesz potrzebować programu Adobe Reader, jeśli nie jest on jeszcze zainstalowany w Twoim komputerze. Pobierz program Adobe Reader.

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: