VIII Regionalna Konferencja z cyklu "Psychologia a Medycyna"

15.10.2019
VIII Regionalna Konferencja z cyklu "Psychologia a Medycyna"

W Zabrzu odbyła się regionalna konferencja „Psychologia a medycyna. Wsparcie działań promujących zdrowie z zakresu profilaktyki otyłości i nadwagi – Zdrowy człowiek – zdrowy ruch”. Organizatorem wydarzenia była Poradnia psychologiczno – Pedagogiczna w Zabrzu, Urząd Miejski w Zabrzu oraz Forum Organizacji Pozarządowych Działających na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, Chorych i Ich Rodzin „Razem”.

W tegorocznej konferencji wzięli udział przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, w tym m.in. dyrektor Biura Prezydenta Miasta Jan Pawluch oraz przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar wraz z zabrzańskimi radnymi.

„Odżywianie dzieci i młodzieży. Wskazówki pediatry” to tytuł wykładu, który przedstawiła prof. dr hab. n. med. Katarzyna Ziora – kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Z kolei o „Stylu życia w rodzinie jako istotnym czynniku rozwoju prawidłowych nawyków żywieniowych u dziecka” opowiedziała dr n. med. Katarzyna Rojewska – specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta, adiunkt na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz kierownik Centralnej Pracowni Psychologii Klinicznej w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu. Ostatni wykład kończący konferencję wygłosił Łukasz Choiński, trener zdrowego stylu życia, psychodietetyk i szkoleniowiec fitness, który zaprezentował „Proste kroki do zdrowia, szczupłej sylwetki i świetnego samopoczucia”.

Konferencja odbyła się w restauracji Hotelu Diament , przy ul. 3 Maja 122a w Zabrzu.

Patronat nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W ramach konferencji odbędą się jeszcze warsztaty dla rodziców. W trakcie pierwszego spotkania, które w siedzibie PPP w Zabrzu odbędzie się 21 października, temat "Jedzenie a mowa" omówi Anna Małek-Sendra – logopeda w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu, neurologopeda kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. "Jak zdrowo i łatwo zaplanować posiłki naszej pociechy" to tytuł warsztatu, który 24 października poprowadzi Paulina Jamróz – dietetyk kliniczny z wieloletnim stażem zawodowym, absolwentka dietetyki klinicznej, psychodietetyk, diet coach oraz autorka bloga Dietetycznie Zakręcona.