Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

W VIII LO ślubowała grupa mundurowa

04.12.2018
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych

4 grudnia w VIII Liceum Ogólnokształcącym w ZSO nr 14 w Zabrzu odbyło się ślubowanie grupy mundurowej – służba więzienna. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele zabrzańskiego magistratu w tym m.in. dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze Jan Pawluch, z-cy dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu mjr Robert Nawojski i por. Michał Nowicki, szer. Paweł Gawron, rzecznik prasowy ZK ppor. Katarzyna Jabłońska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 Agata Gąsior, rodzice oraz uczniowie.

Uczestnicy uroczystości mieli okazję poznać historię szkoły oraz działania podejmowane przez uczniów w ramach utworzonych w placówce grup: japońskiej, biomedycznej, mundurowej i klas sportowych (piłka nożna). Inicjatywy te nie byłyby możliwe, gdyby nie współpraca z Zakładem Karnym, Strażą Miejską oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zabrzu.

Atrakcją tego wydarzenia było z pewnością wystąpienie Janusza Lukaszczyka, pasjonata kultury japońskiej i twórcy najstarszego w Polsce Klubu Kultury Starojapońskiej w Czerwionce-Leszczynach, który przedstawił zasady Kodeksu Bushido. 

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: