Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Wkrótce "Rajd Renifera"

03.12.2015
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji zaprasza do udziału w Rajdzie Renifera, który odbędzie się w naszym mieście już w najbliższą sobotę - 5 grudnia.

Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 na pl. Warszawskim i otwarta jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy. W szranki na równi stanąć mogą kierowcy pojazdów, które ledwie zeszły z taśmy produkcyjnej, jak i te, które po drogach jeżdżą od kilkudziesięciu lat.

Na czym polegać będzie impreza? Będzie to jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami. Mimo tego, będzie ich gonić czas, bo część z najlepiej punktowanych zadań wykonać będzie trzeba w określonym czasie. A testowana będzie nie tylko wiedza z historii Zabrza, mechaniki pojazdowej czy pierwszej pomocy, ale również… sprawności prowadzenia pojazdów.

Co więcej, zgodnie z tradycją imprez organizowanych przez Zabrzańskiej Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, w trakcie Rajdu Renifera przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna. Tym razem na rzecz zabrzańskiego Domu Dziecka. Organizatorzy liczą na wsparcie nie tylko uczestników, ale i widzów. A podopiecznym tej placówki chcą sprezentować przede wszystkim: słodycze (batoniki, czekolady, cukierki, etc.), napoje (soki typu "Kubuś", etc.), środki czystości (żele do kąpieli, szampony, kosmetyki, etc.), artykuły szkolne i naukowe (książki, zeszyty, kredki, etc.) oraz zabawki (głównie gry planszowe, sprzęt sportowy - absolutnie nie pluszaki!).
 

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: