Wybierz pomnik profesora Religi

17.03.2016

Od wtorku, 15 marca, w Sali Historycznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu, udostępniona została ekspozycja znanego rzeźbiarza profesora Krzysztofa Nitscha pn. „Etiuda kompozycyjna pomnika profesora Zbigniewa Religi”. Wystawę można oglądać do 24 marca, w godzinach 12.00-15.00. W związku z tą ekspozycją zabrzański magistrat ogłasza konkurs dla mieszkańców na wybór pomnika, spośród rzeźb zaprezentowanych przez profesora Krzysztofa Nitscha, który mieszkańcy chcieliby zobaczyć w centrum swojego miasta!

Regulamin konkursu:

1. W terminie 16 marca – 15 kwietnia każdy mieszkaniec Zabrza może wysłać na adres mailowy: pomnik@um.zabrze.pl swoją propozycję dotyczącą wyboru jednej z rzeźb zaproponowanych przez profesora Nitsch na pomnik Zbigniewa Religi w Zabrzu.
2. W mailu proszę podać numer rzeźby lub jej tytuł oraz imię, nazwisko i numer telefonu osoby wysyłającej propozycję.
3. Zgłoszenia można wysyłać do 15 kwietnia do godziny 23:59.
4. Każdy mieszkaniec może wysłać tylko jedno zgłoszenie.
5. Spośród osób, które wyślą zgłoszenia zostanie rozlosowanych 10 nagród. Na zwycięzców czekają przygotowane książki oraz płyty z filmem „Bogowie”. Lista laureatów zostanie ogłoszona do 31 kwietnia na stronie internetowej www.um.zabrze.pl.

Osoby, które nie mają możliwości zobaczyć wystawy osobiście, mogą dokonać wyboru na podstawie galerii wszystkich prac znajdującej się poniżej.

Numeracja oraz tytuły prac:

1.   Dawca - odbiorca
2.   Portret II
3.   Prezent - Serce dla miasta Zabrze - Dotyk
4.   Operacja 1985
5.   Stół operacyjny II - Cięcie
6.   Operacja
7.   Stół operacyjny I
8.   Stół operacyjny III
9.   Kardiogram II
10. Portret I
11. Kardiogram I
12. Stół
13. Komora
14. Fazy - serce - pompa - Parawan
15. Konsylium
16. Postać

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!