Za nami VII Wiosenny Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Zabrze 2015

16.04.2015

W Zabrzańskim Kompleksie Rekreacyjnym „Aquarius Kopernik” 14 kwietnia obył się VII Wiosenny Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Zabrze 2015. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik.

Organizatorem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych „Gumisie” Zabrze, działający przy Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu, a współorganizatorami: Zespół Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu, Zabrzański Kompleks Rekreacji „Aquarius Kopernik”, Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie, Komenda Miejska Policji w Zabrzu, „Górnik” Zabrze oraz Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta w Zabrzu.
VII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Zabrze 2015 otworzył Jan Pawluch, wiceprezydent Zabrza oraz Marian Czochara, przewodniczący Rady Miasta Zabrze. Sędzią głównym zawodów była Magdalena Biderman.
W siódmej edycji Mityngu wzięło udział szesnaście klubów olimpiad specjalnych: „Animusz” Racibórz, „Huragan” Racibórz, „Halembianka” Ruda Śl., „Dziewiątka” Leszczyny, „Motyl” Tychy, „Komety” Zabrze, „Pogromcy” Wyry, „Skrzaty” Gliwice, „Tajfun” Piekary Śl., „Gepardy” Częstochowa, „Iniemamocni” Jastrzębie Zdrój, „Łukaszki” Ruda Śl., „Promyk” Rybnik, „Sokoły” Miedary, „Trops” Chorzów i organizatorzy: „Gumisie” Zabrze. 90 uczestników rywalizowało w 43 grupach sprawnościowych. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w dwóch konkurencjach i sztafecie.