Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Zabrzanie poznali działanie E-Urzędu

15.10.2010
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych

14 października odbyły się interaktywne warsztaty przybliżające podstawowe umiejętności związane z obsługą SEKAP – u, systemu umożliwiającego załatwianie urzędowych spraw drogą elektroniczną, bez konieczności wizyty w Urzędzie.
 

Promocja odbyła się w Punkcie Obsługi Interesanta w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu. W godzinach od 11: 00 do 19: 00 każdy zainteresowany miał możliwość, pod okiem specjalistów ze Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego oraz Urzędu Miejskiego w Zabrzu, zapoznać się z Systemem Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej SEKAP oraz założyć skrzynkę kontaktową na platformie SEKAP. Dzięki takiej akcji promocyjnej w ciągu 20 minutowego szkolenia można było dowiedzieć się jakie korzyści niesie za sobą SEKAP, założyć skrzynkę na prezentowanej platformie oraz specjalny podpis elektroniczny, umożliwiający podpisanie dokumentów przesyłanych Internetem.
Zorganizowana przez Urząd Miejski w Zabrzu i Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjne akcja promująca projekt SEKAP cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przeszkolono 40 osób z obsługi elektronicznej platformy SEKAP, którym również założono darmowy certyfikat CC SEKAP.


 

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: