Zabrzanie wsparli kwesty na cmentarzach

W trakcie obchodów Wszystkich Świętych odwiedzający groby bliskich mogli też wesprzeć działalność różnych organizacji działających na rzecz najbardziej potrzebujących. Po raz 20. kwestę "Bliźniemu swemu" przeprowadziło zabrzańskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

W tym roku zebrano prawie 16,6 tys. zł i 12 euro. Pieniądze te zostaną przeznaczone na pomoc matkom z dziećmi przebywającym w ośrodku wsparcia w Rokitnicy oraz osobom bezdomnym, skrajnie ubogim i w różnych kryzysach życiowych.

Na zabrzańskich cmentarzach kwestowali m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, wiceprezydent Krzysztof Lewandowski, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, zabrzańscy radni, a także wolontariusze, sympatycy i członkowie TPBA oraz młodzież.