Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Zabrzańscy uczniowie realizują projekt Drone Team

19.03.2018
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych

Już w najbliższą środę, 21 marca, w Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu, rozpocznie się siódme spotkanie międzynarodowego projektu Drone Team. Projekt ten łączy wiedzę i kompetencje czterech szkół partnerskich i centrum technologicznego.

Zamierzeniem projektu jest m.in. to, by w nieco inny sposób wprowadzić uczniów w świat konstrukcji i techniki. Konstruowanie drona jest dobrym doświadczeniem skłaniającym do współpracy osoby o różnych zainteresowaniach.

Spotkanie potrwa trzy dni, a w jego trakcie odbędzie się konferencja, którą organizuje ZS nr 10 w Zabrzu wspólnie z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej oraz Wydziałem Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Podczas konferencji przedstawione zostaną między innymi rezultaty projektu Drone Team. Niewątpliwie ciekawym urozmaiceniem konferencji będzie pokaz systemu VR (Symulator wirtualnej rzeczywistości), który będzie prezentowany przez Technological Institute for children's products & leisure - AIJU.

Prezentacja projektu odbędzie się 23 marca, o godz. 12.00, w auli A budynku E kampusu Politechniki Śląskiej przy ul. de Gaulle-a 72 w Zabrzu.

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: