Zabrzański Festiwal Restauracji czas start!

04.11.2019
Zabrzański Festiwal Restauracji 1

Od dziś zapraszamy na szóstą edycję Zabrzańskiego Festiwalu Restauracji, która potrwa od 4 do 8 listopada br. W trakcie Festiwalu zabrzańskie restauracje oraz kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję wyjątkowe dania. Podczas inauguracji wydarzenia, zabrzański samorząd reprezentowała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – gastronomów oraz restauratorów, integracja środowiska, wspólne działanie, inspirowanie oraz wzajemna pomoc.
Restauracje serwują festiwalowy zestaw w cenie 20 zł (danie główne i przystawka) W kawiarni za 10 zł skosztować będzie można cały zestaw – deser i napój. Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę.
Na aktywnych uczestników Festiwalu czekać będą liczne nagrody od partnerów – klubów fitness, gabinetów SPA, salonów kosmetycznych i wielu innych.
Organizatorem wydarzenia jest Miasto Zabrze oraz Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizatorem jest Grupa Kreatywna Koncept – pomysłodawca i organizator największego festiwalu kulinarnego w Polsce – Festiwal Smaku.
Więcej informacji o wydarzeniu oraz lista lokali i zdjęcia serwowanych dań dostępne na www.Facebook.pl/ZabrzanskiFestiwalRestauracji oraz www.festiwal-smaku.pl.
Zabrzański Festiwal Restauracji - lista uczestników:
• Valdi Classic
• Gryfny Kebab
• Bistro Wnęka
• Tygel Restauracja
• Impresja
• Restauracja Atmosfera
• Pod Wawrzynem
• Restauracja Diament Zabrze
• Restauracja Zabrze- Vabank
• Restauracja ALPEX Zabrze
• Słodkawa
• Restauracja As Fit
• Klub Twist
• Bistro Łańcuszkowa Wolności 408, Zabrze
• Zielony Ogród w Zabrzu
• Ibis Katowice Zabrze
• Tukan w nowej odsłonie.