Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Zabrzańskie grunty powiększą KSSE

17.01.2007
Autor: admin
Obszar Zabrze Gliwickiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma szansę powiększyć się o blisko 158 hektarów.

Włączenie do Strefy tak dużej ilości gruntów jest możliwe dzięki Rozporządzeniu Rady Ministrów z 2 listopada 2006 roku, które „otworzyło furtkę” do rozszerzenia KSSE. By wnioskować o powiększenia Obszaru Zabrze, należało podjąć uchwałę Rady Miejskiej. Taki projekt znalazł się na poniedziałkowej sesji RM. Jego podjęcie przez Radę umożliwiło Gminie, którą reprezentuje w tym zakresie KSSE, złożenie wniosku do Ministerstwa Gospodarki w sprawie rozszerzenia Obszaru Zabrze o wskazany obszar. Akceptacja wniosku i wydanie stosownego rozporządzenia będzie ostateczną zmianą na mapie gospodarczej Zabrza, która skutkować powinna szybkim rozwojem gospodarczym Gminy Zabrze, a tym samym zmniejszeniem stopy bezrobocia.

Przypomnijmy jeszcze, że obecnie Obszar Zabrze KSSE liczy 12,6 ha, a składają się na niego grunty w rejonie Grzybowic (okolice ulicy Pyskowickiej) i Maciejowa (rejon ulicy Sobieraja). Grunty, o włączenie których wnioskujemy, to 158 hektarów w rejonie ulicy Ofiar Katynia, w dzielnicy Mikulczyce.

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: