Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Zabrze uczciło 101. rocznicę odzyskania niepodległości

12.11.2019
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych
obchody Narodowego Święta Niepodległości 2019

Tradycyjnie 11 listopada na pl. Warszawskim rozpoczęły się zabrzańskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zainaugurował je koncert Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego pod batutą Henryka Mandrysza oraz etiuda przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 3, po których kompania honorowa przemaszerowała do kościoła pw. św. Anny w Zabrzu.

Po drodze delegacje władz miasta pod przewodnictwem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, a także przedstawiciele organizacji i instytucji miejskich złożyły kwiaty pod tablicą pamięci umieszczoną na elewacji Muzeum Górnictwa Węglowego przy ul. 3 Maja. O godz. 11.00 w kościele pw. św. Anny odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny. Po eucharystii pod krzyżem na placu kościelnym złożono wieńce i kwiaty.

- To wielkie szczęście, że żyjemy w czasach, w których możemy budować dobrobyt dla nas i kolejnych pokoleń - stwierdziła podczas uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. - Naszą powinnością jest jednak, aby pamiętać oraz oddać cześć tym, dzięki którym Polska stała się wolna i niepodległa. Dziękuję wszystkim uczestnikom obchodów. Szczególnie serdecznie dziękuję kombatantom, pocztom sztandarowym oraz formacjom mundurowym za uhonorowanie swoją obecnością tego ważnego dnia.

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: