Treść główna

Złoci pływacy z Zabrza

04.11.2008
Autor: admin

15 – 16 listopada w Lublinie odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski Open Masters 2008 w Pływaniu, w których udział planują wziąć utytułowani w swoich kategoriach zawodnicy z klubu „Weteran” z Zabrza.

W październiku Towarzystwo Pływackie „Weteran” Zabrze zdobyło tytuł Klubowego Drużynowego Mistrza Polski w sztafetach, wyprzedzając drużyny z Warszawy i Białegostoku. Pływacy tytuł mistrzowski zdobyli w kategorii D, w której limit wiekowy wynosił 250 lat + starsi. Zabrzanie startowali w składzie: Janina Bosowska, Krystyna Fecica, Daniel Fecica i Ewald Bastek. Pozostałe trzy drużyny zdobyły w kategorii A (100 – 149 lat), w składzie Joanna Sulewska-Bielak, Beata Sulewska, Marek Toter i Tadeusz Stuchlik - II miejsce, w kategorii B (150 – 199 lat) w składzie Aurelia Wrona, Grażyna Kiszczak, Sławomir Prędki i Alfred Zabrzański również II miejsce oraz w kategorii C (200 – 249 lat) w składzie Renata Bastek, Barbara Brendler, Władysław Buczkowski i Wiesław Kornicki miejsce III.