Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Zabrzański Budżet Partycypacyjny na rok 2017

W ubiegłym roku w Zabrzu odbyły się dwie edycje budżetu partycypacyjnego. Wyniki głosowania pokazały, że mieszkańcy chętnie biorą udział w tego typu inicjatywach i nie brakuje im ciekawych pomysłów, dzięki którym nasza Mała Ojczyzna ma szansę jeszcze bardziej rozkwitnąć.
Cieszy mnie niesłabnące zainteresowanie zabrzan budżetem partycypacyjnym i możliwościami, jakie on daje. Z każdym miesiącem przybywa zrealizowanych projektów, a kolejne wchodzą w ostatnią fazę wykonania. Każdy zabrzanin może mieć swój udział w pozytywnych przemianach, jakie przechodzi nasze miasto. Dziś możemy nie tylko korzystać z nowych inwestycji i przedsięwzięć, ale samemu je kreować, dostrzegać potrzeby i podpowiadać, które są tymi najpilniejszymi.
Liczę na to, że trzecia edycja budżetu partycypacyjnego spotka się z państwa dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy kolejny raz pokażą, jak duży potencjał drzemie zarówno w nich, jak i w naszym mieście.
Zachęcam Państwa do udziału w trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego. Jestem przekonana, że warto brać sprawy w swoje ręce i osobiście decydować na co mają być wydatkowane pieniądze przeznaczone na kolejne edycje budżetu partycypacyjnego.

Małgorzata Mańka-Szulik
Prezydent Zabrza

Do wykorzystania w ramach Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego w edycji na rok 2017 będzie kwota 4 mln zł, z której przeznaczone na projekty realizowane w dzielnicach „małych” będzie 1,3 mln zł, a w dzielnicach „dużych” – 2,7 mln zł.

Dzielnice „duże” Dzielnice „małe”
Biskupice Grzybowice
Centrum Południe Kończyce
Centrum Północ Maciejów
Guido Makoszowy
Helenka Os. Mikołaja Kopernika
Mikulczyce Os. Młodego Górnika
Os. Kotarbińskiego Pawłów
Rokitnica Zaborze Południe
Zaborze Północ Zandka

W przypadku pytań prosimy o telefon pod numer 32 27 39 606 (poniedziałek – piątek godz. 7:30 – 15:30) lub e-mail: umz@um.zabrze.pl

Zapisz

Zapisz

Dokumenty do pobrania

Dokument Typ Rozmiar
Terminarz 3 edycji ZBP .pdf 335 (kB)
Ragulamin .pdf 797 (kB)
Wniosek .rtf 284 (kB)
Wstępna zgoda .rtf 2 (MB)
Lista poparcia .rtf 162 (kB)
Cennik miejski .pdf 304 (kB)
Jak sprawdzić własność działek .pdf 904 (kB)
Instrukcja wniosek .pdf 1 (MB)
Najczęściej zadawane pytania .pdf 1 (MB)
Budzet partycypacyjny na komisje .pdf 2 (MB)
Ankieta po II edycji .pdf 1 (MB)
Budzet partycypacyjny frekwencja w dzielnicach .pdf 1 (MB)
Aby przeczytać plik PDF, możesz potrzebować programu Adobe Reader, jeśli nie jest on jeszcze zainstalowany w Twoim komputerze. Pobierz program Adobe Reader.

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: