Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Zabrzański Budżet Partycypacyjny na rok 2018

W tym roku w naszym mieście odbędzie się czwarta edycja Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Doświadczenia i efekty trzech poprzednich edycji pokazują wyraźnie, że mieszkańcy chętnie biorą udział w tego typu inicjatywach i nie brakuje im ciekawych pomysłów, dzięki którym nasza Mała Ojczyzna ma szansę jeszcze bardziej rozkwitnąć.

Cieszy mnie niesłabnące zainteresowanie zabrzan budżetem partycypacyjnym i możliwościami, jakie on daje. Z każdym miesiącem przybywa zrealizowanych projektów, a kolejne wchodzą w ostatnią fazę wykonania. Każdy zabrzanin może mieć swój udział w pozytywnych przemianach, jakie przechodzi nasze miasto. Dziś możemy nie tylko korzystać z nowych inwestycji i przedsięwzięć, ale samemu je kreować, dostrzegać potrzeby i podpowiadać, które są tymi najpilniejszymi.

Liczę na to, że czwarta edycja budżetu partycypacyjnego spotka się z Państwa dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy kolejny raz pokażą, jak duży potencjał drzemie zarówno w nich, jak i w naszym mieście.

Zachęcam Państwa do udziału w czwartej edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Jestem przekonana, że warto brać sprawy w swoje ręce i osobiście decydować na co mają być wydatkowane pieniądze przeznaczone na kolejne edycje budżetu partycypacyjnego.

Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza

 

Terminarz IV edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Rozpoczęcie składania wniosków: poniedziałek, 26 czerwca 2017 roku. Zakończenie składania wniosków: poniedziałek, 7 sierpnia 2017 roku. Ogłoszenie wyników wstępnej oceny wniosków: środa, 18 października 2017 roku. Rozpoczęcie głosowania nad wnioskami: czwartek, 16 listopada 2017 roku. Zakończenie głosowania nad wnioskami: piątek, 1 grudnia 2017 roku. Ogłoszenie wyników głosowania: wtorek, 12 grudnia 2017 roku.

Do wykorzystania w ramach Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego w IV edycji (na rok 2018) będzie kwota 4,01 mln zł. Z tej kwoty dla każdej dzielnicy i dla kategorii projektów ogólnomiejskich dostępna będzie konkretna kwota środków pieniężnych. Zachowany zostanie podział na dzielnice „duże” i „małe”. Poniższa tabela wyszczególnia dzielnice „duże” i „małe”.

Kategorie projektów w IV edycji
Dzielnice „duże” Dzielnice „małe”
Biskupice Grzybowice
Centrum Południe Kończyce
Centrum Północ Maciejów
Guido Makoszowy
Helenka Os. Mikołaja Kopernika
Mikulczyce Os. Młodego Górnika
Os. Kotarbińskiego Pawłów
Rokitnica Zaborze Południe
Zaborze Północ Zandka
Projekty ogólnomiejskie

Dla każdej z dzielnic „dużych” dostępna będzie kwota 250 tys. zł, dla „małej” 140 tys. zł, a na wykonanie projektów ogólnomiejskich dostępna będzie kwota 500 tys. zł. Powyższe kwoty to jednocześnie maksymalna wartość składanego w danej kategorii projektu.
W dzielnicach (ale nie w kategorii projektów ogólnomiejskich) będzie możliwość składania wniosków dwuletnich o wartości do wysokości dwukrotności kwoty dla dzielnicy. Aby projekt dwuletni był projektem zwycięskim, w pierwszym roku muszą być dostępne środki na część realizacji projektu, tak aby pozostała część została sfinansowana ze środków roku drugiego. W roku drugim kwota dostępna dla nowych projektów z tej dzielnicy będzie pomniejszona o wartość projektu dwuletniego finansowaną ze środków roku drugiego.

Kwoty dla poszczególnych kategorii projektów
Kategoria Kwota podstawowa Projekty dwuletnie
Dzielnice „duże” 250 000 zł 500 000 zł
Dzielnice „małe” 140 000 zł 280 000 zł
Projekty ogólnomiejskie 500 000 zł Nie dotyczy

W przypadku pytań prosimy o telefon pod numer 32 27 39 606 (poniedziałek – piątek godz. 7:30 – 15:30) lub e-mail: umz@um.zabrze.pl

Dokumenty do pobrania

Dokument Typ Rozmiar
Zal_1_Wniosek .rtf 360 (kB)
Zal_2_Lista_poparcia .rtf 172 (kB)
Zal_3_Oswiadczenie_podmiotu .rtf 168 (kB)
Zal_4_Oswiadczenie_trwaly_zarzad .rtf 154 (kB)
Regulamin_IV_edycja_ZBP .pdf 871 (kB)
Cennik_miejski_IV_edycja .pdf 306 (kB)
faq_ZBP_ed4 .pdf 1 (MB)
Instrukcja_wniosek_ZBP_ed4 .pdf 2 (MB)
Aby przeczytać plik PDF, możesz potrzebować programu Adobe Reader, jeśli nie jest on jeszcze zainstalowany w Twoim komputerze. Pobierz program Adobe Reader.

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: