RODZINA NA 5+

Najcenniejszym atutem każdej społeczności jest RODZINA. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, stawiając na ponadczasowe wartości, doceniając trud, jaki trzeba włożyć w wychowanie, opiekę i wykształcenie dzieci, Miasto Zabrze Uchwałą Nr XIV/145/11 Rady Miejskiej w Zabrzu z dnia 12 września 2011 r. rozpoczęło wdrażanie programu dla rodzin wielodzietnych, zastępczych oraz wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych - ”Rodzina na 5+"
- CEL PROGRAMU
CELEM Programu ”Rodzina na 5+” jest zwiększenie dostępności do dóbr kultury, imprez sportowych i rekreacji poprzez stworzenie i rozwijanie katalogu ulg dla osób uprawnionych.
- UCZESTNICTWO W PROGRAMIE
a. Adresaci programu:
Osobami mogącymi wziąć udział w Programie są członkowie rodzin wielodzietnych i rodzin zastępczych oraz podopieczni zabrzańskich całodobowych placówek opiekuńczo – wychowawczych, zamieszkujący na terenie Miasta Zabrze (Regulamin wydawania karty Programu ”Rodzina na 5+” oraz zasady przystępowania do Programu - w załączniku poniżej)
b. Co zrobić, aby otrzymać kartę uprawniającą do uczestnictwa w Programie:
Uwaga !!!
-proszę pobrać nowy wniosek do Programu „Rodzina na 5+”, który został zmieniony Zarządzeniem Nr 238/ZPS/2017 z dnia 21.03.2017 r. w sprawie zmiany Zarządzenia Nr 970/ZPS/2011 Prezydenta Miasta Zabrze z dnia 09.12.2011 r. w sprawie zasad wydawania karty, przystępowania oraz uczestnictwa w Programie „Rodzina na 5+" zmienionego Zarządzeniem Nr 350/ZPS/2013 Prezydenta Miasta Zabrze z dnia 30.04.2013 r.
PIĘĆ KROKÓW DO 5+.
1. Przygotuj wymagane dokumenty:
Wraz z WNIOSKIEM O WYDANIE KARTY PROGRAMU „RODZINA NA 5+” należy przedstawić następujące dokumenty:
a) w przypadku wnioskodawcy – dowód osobisty – do wglądu;
b) w przypadku rodziców/opiekunów – oświadczenie, że nie są pozbawieni władzy rodzicielskiej ani ograniczeni we władzy rodzicielskiej przez umieszczenie dziecka
w pieczy zastępczej w stosunku do co najmniej trojga dzieci (oświadczenie –
w załączniku poniżej);
c) w przypadku osób niezameldowanych w Zabrzu - kserokopie:
dzieci - akt urodzenia z nr pesel lub dowód osobisty
rodzice/opiekunowie – dowód osobisty i akt małżeństwa;
d) w przypadku dzieci w wieku powyżej 18 roku życia – oświadczenie o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce oświatowej (oświadczenie –
w załączniku poniżej);
e) w przypadku rodzin zastępczych – kserokopia postanowienia sądu o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej (oryginał do wglądu);
f) w przypadku placówek opiekuńczo-wychowawczych – kserokopia odpowiedniego zaświadczenia (oryginał do wglądu);
g) w przypadku opiekuna prawnego – kserokopia postanowienia sądu o ustanowieniu opieki prawnej nad dzieckiem (oryginał do wglądu).
2. Wypełnij wniosek (wniosek do pobrania w załączniku poniżej):
Wniosek należy wypełnić czytelnie, najlepiej drukowanymi literami, bądź na komputerze. Dane wszystkich osób muszą być kompletne.
3. Złóż wniosek
Wypełniony wniosek wraz z wymaganą dokumentacją (oświadczenia rodziców/opiekunów, oświadczenia dzieci powyżej 18 roku życia, kserokopie koniecznych dokumentów) należy złożyć w Wydziale Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, w pokoju 207, II piętro budynku Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Wolności 286.
Prosimy o wpisanie w odpowiedniej rubryce wniosku danych do kontaktu: numeru telefonu stacjonarnego, komórkowego, adres e-mail.
4. Odbierz informację
Wniosek zostanie sprawdzony i jeśli wszystkie dane będą kompletne i wszystko będzie się zgadzać, każda osoba z rodziny otrzyma imienną kartę, na której znajdzie się imię i nazwisko, adres, numer i data ważności karty, uprawniającą (wraz z dokumentem tożsamości) do korzystania z ulg proponowanych przez Partnerów Programu.
O przygotowaniu karty zostaniecie Państwo poinformowani telefonicznie lub drogą elektroniczną.
5. Przyjdź po kartę
Termin realizacji wniosku o wydanie Karty wynosi do 30 dni od dnia złożenia wniosku. Po tym terminie Kartę można odebrać w Wydziale Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, w pokoju 207, II piętro budynku Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Wolności 286.
Prosimy o zabranie ze sobą dowodu tożsamości. Jeśli kart nie może odebrać wnioskodawca, prosimy o dostarczenie przez osobę odbierającą upoważnienia do odbioru kart podpisanego przez wnioskodawcę.
Karta programu (wzór karty w załączniku poniżej)
Karta jest ważna tylko z aktualnym dokumentem tożsamości, a u dzieci poniżej 6 roku życia (nie posiadających legitymacji szkolnej) tylko w obecności opiekuna z ważnym dokumentem tożsamości.
Aby korzystać z karty należy mieć zawsze przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem:
dorośli: dowód osobisty,
pełnoletnie dzieci – ważną legitymację
dzieci w wieku szkolnym – legitymację
dzieci młodsze korzystają z kart pod opieką rodziców
Termin ważności karty – zgodnie z Regulaminem wydawania karty Programu ”Rodzina na 5+” oraz zasadami przystępowania do Programu.
- PARTNERZY PROGRAMU
Zapraszamy do udziału w Programie ”Rodzina na 5+” prywatnych przedsiębiorców, szczególnie: kina, sale zabaw dla dzieci, punkty usługowe, restauracje, kawiarnie itp.
Wszelkich informacji na temat uczestnictwa w Programie udzielą pracownicy Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, w pokoju 207, II piętro budynku Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Wolności 286, nr telefonu (32) 3733 521 lub (32) 3733 435, email: sekretariat_zps@um.zabrze.pl
(wzór porozumienia dla Partnerów w załączniku poniżej)
Wszystkie firmy uczestniczące w Programie ”Rodzina na 5+” posiadają specjalne oznaczenia. Jeśli zobaczysz poniższy symbol, oznacza to, że na pewno w tym miejscu możesz skorzystać z rabatu.

PARTNERZY PROGRAMU "Rodzina na 5+":
Wszelkich dodatkowych informacji udzielą pracownicy Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, w pokoju 207, II piętro budynku Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Wolności 286, nr telefonu (32) 37-33-521 lub (32) 37-33-435, email: sekretariat_zps@um.zabrze.pl
Zapisz