Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Kaliningrad

Kalingrad

www.klgd.ru

Główne miasto Obwodu Kaliningradzkiego, o powierzchni 215,7 km2 .

Liczy 435 tys. mieszkańców. W Kaliningradzie znajduje się kilka uczelni wyższych, instytutów naukowych, muzeów i teatrów. Miasto jest centrum kulturalnym i gospodarczym, a także dzięki swemu nadbałtyckiemu położeniu, ważnym rosyjskim węzłem komunikacyjnym.

  • Umowa partnerska podpisana została w 1998 r.

Współpraca z Kaliningradem rozpoczęła się od kontaktów z parafią św. Wojciecha (Adalberta) w związku z organizowaną konferencją naukową "Środkowoeuropejskie dziedzictwo kulturowe św. Wojciecha". W ramach współpracy kulturalnej dwukrotnie koncertowała w Kaliningradzie Filharmonia Zabrzańska. Mieszkańcy Zabrza mogli oglądać i słuchać występów chóru "Credo" i Orkiestry Kameralnej Filharmonii Kaliningradzkiej. Delegacje władz Kaliningradu i Zabrza składają sobie wizyty z okazji świąt miast.
Na XI Międzynarodowy Festiwal Rysowania w 2008 r. przyjechał do Zabrza pełen autobus młodych plastyków. Nawiązane są ścisłe kontakty nie tylko kulturalne, ale i sportowe. Piłkarze klubu Baltica Kaliningrad co roku brali udział w halowych turniejach w Zabrzu.

Zespół teatralny Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2 w Zabrzu w marcu 2009 r. brał udział w XIII Festiwalu studentów i młodzieży teatralnej w Kaliningradzie.  

Od 2016 roku młodzież z Kaliningradu ponownie uczestniczy w Międzynarodowym Festiwalu Rysowania w Zabrzu.

 

 

 

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: