Głosuj na Zabrze w Monopoly

24.02.2011

W tym roku w sklepach będziemy mogli kupić polską edycję bardzo popularnej gry Monopoly. Do 20 marca można głosować na miasta, które się znajdą na planszy. W grupie miast, które mogą otrzymać tzw. „dziką kartę” jest Zabrze. Zachęcamy do głosowania.

Wystarczy wejść na stronę www.monopoly.pl, zarejestrować się, kliknąć w odpowiednie miejsce. W ramach "listy głównej" rywalizuje ze sobą 60 miast, wśród których jest osiem z naszego regionu. Dwadzieścia miast, które uzyskają najwięcej głosów, trafi na polską planszę. Dwa dodatkowe miejsca czekają na te miasta, które uzyskają najlepszy wynik podczas głosowania w ramach drugiej listy: "Dzikie Karty". Na tej liście znalazło się Zabrze. Dziennie można oddać dwa głosy - na listę główną i listę "Dzikie Karty". Dla biorących udział w konkursie organizatorzy przygotowali nagrody.

Monopoly to klasyczna gra polegająca na handlu nieruchomościami. Wymyślona w Stanach Zjednoczonych w okresie Wielkiego Kryzysu przez Charlesa B. Darrowa. Gra uczy przedsiębiorczości. Rozpoczynając od pola START, należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, a także budując domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz. Sukces zależy od udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji. Jest to bardzo dobry sposób na spędzenie jesiennego czy zimowego wieczoru w gronie najbliższych lub znajomych.