Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Sportowej

16.06.2009

Od 13 do 14 czerwca w hali sportowej przy ul. Wolności 406 odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Sportowej.

W tegorocznych zawodach, nad którymi patronat honorowy objęła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, wystartują zawodnicy z 17 polskich klubów: AZS AWFiS Gdańsk, AZS AWF Biała Podlaska, AZS AWF Kraków, BKSG „Zawisza” Bydgoszcz, KS „Korona” Kraków, MKS Gdańsk, MKS „Kusy” Szczecin, MKS „Pałac Młodzieży” Katowice, NTG Nysa, RKS „Cukrownik” Chybie, Stowarzyszenie Sportu Atletycznego Legia 1926 Warszawa, TGS Olsztyn, TS „Wisła” Kraków, UKS „SP 7” Łódź, UKS „Orzeł Biały” Piekary Śląskie, Klub Gimnastyczny „Radlin” oraz gospodarze imprezy – Klub Sportowy „Iskra” Zabrze.
W sobotę o godz. 10.00 rozpocznie się wielobój juniorek i juniorów. O godz. 15.30 zaplanowano uroczyste otwarcie zawodów, na którym to swój udział zapowiedział Leszek Blanik, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich „Pekin 2008”, zaś pół godziny później w wieloboju zmierzą się seniorki i seniorzy.
W niedzielę natomiast o godz. 10.00 rozpoczną się finały na poszczególnych przyrządach.