O turystyce w międzynarodowym gronie

06.04.2011

13 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej „Pogoń” w Zabrzu odbędzie się seminarium pt. „Dziedzictwo przemysłowe w polityce turystycznej na rzecz zrównoważonego rozwoju”, zorganizowane w ramach VIII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Praktycznej.

Wydarzenie to jest związane z 52. Sesją Komisji Regionalnej ds. Europy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), skupiającej przedstawicieli Europejskich Ministerstw odpowiedzialnych za turystykę. W wydarzeniu tym wezmą udział ministrowie turystyki z krajów UE, a także eksperci z ramienia UNWTO na czele z Talebem Rifaijem, sekretarzem generalnym tej organizacji. W konferencji uczestniczyć będą również przedstawiciele instytucji i obiektów turystycznych m.in. z Francji, Austrii, Włoch, Hiszpanii, Rosji czy Ukrainy. W trakcie spotkania zostaną poruszone m.in. takie tematy jak: „Rosnąca atrakcyjność dziedzictwo przemysłowego dla turystów”, „Turystyka w przestrzeni kosmicznej” czy „Była baza wojskowa jako obiekt turystyczny” na przykładzie z Ukrainy.

Więcej informacji na temat konferencji, w tym program, można znaleźć na stronie internetowej www.konferencja.zabrze.pl