Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

Scorpions na urodziny

31.08.2009
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych

W tym roku mija pół wieku istnienia Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Jak przystało na tak zasłużoną scenę muzyczną, na której występowali najwięksi z wielkich artystów świata, jej 50. urodziny zapowiadają się naprawdę… koncertowo. Uświetni je bowiem występ legendarnego, niemieckiego zespołu Scorpions.

Koncert zaplanowany na 5 grudnia 2009 r., to prawdziwe wydarzenie artystyczne, w którym będzie mogło uczestniczyć na żywo około 2000 zwolenników Scorpionsów - tyle bowiem miejsc jest w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca.

- Jubileusz jest wyjątkowy więc postanowiliśmy sprowadzić wyjątkowy zespół. Przez scenę DMiT-u w jego półwiecznej historii przewinęło się tylu wykonawców z najwyższej światowej półki, że trudno już było wymyślić kogoś szczególnego. W końcu nasz wybór padł na grupę Scorpions. W grudniu czeka nas niepowtarzalne przeżycie. Myślę, że do Zabrza przyjadą fani zespołu z najodleglejszych zakątków Polski, by posłuchać dobrej rockowej muzyki. Koncert zespołu Scorpions u nas będzie pierwszym w naszym kraju zorganizowanym w zamkniętej sali - mówi dyrektor Domu Muzyki i Tańca Wiesław Śmietana.

Zespół Scorpions zaistniał na muzycznej scenie na początku lat 70. W ciągu ponad 30 lat muzycy nagrali 20 albumów, które sprzedały się na świecie w nakładzie ponad 60 milionów egzemplarzy. Artyści zagrali w różnych zakątkach globu ponad 4,5 tysiąca koncertów, kilkakrotnie występowali też w Polsce.

Wielbiciele zespołu, którzy z pewnością z niecierpliwością czekają już na premierę najnowszego krążka, nad którym właśnie trwają prace, niewykluczone, że najnowsze utwory usłyszą właśnie w Zabrzu.

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: